Gdzie znaleźć najpiękniejsze rafy koralowe na świecie?

Gdzie znaleźć najpiękniejsze rafy koralowe na świecie?

Chyba każdy, kto kiedykolwiek nurkował, zastanawiał się gdzie znajdują się najpiękniejsze rafy koralowe na świecie? Są osoby, dla których rafy koralowe i nurkowanie w nich jest idealnym sposobem na spędzanie wakacji.

Marsa al-Alam, arab. مرسى علم

Miejscowość położona nad Morzem Czerwonym, w Egipcie, ok. 200km na południe od Hurghady.

Bezpośrednie loty

Do lotniska Marsa Allam (RMF), możemy dolecieć bezpośrednio z Katowic i Warszawy w cenach już od niecałego 1000zł z osobę.

Są osoby, dla których nurkowanie jest sposobem na spędzanie wakacji. Gdzie znaleźć te najpiękniejsze rafy koralowe?

Dla nich zawsze ciekawe będą odległe, egzotyczne spoty, jednak ciekawość ta nie zawsze będzie powodowana nurkowaniem samym w sobie, ale całym zespołem cech, które sprawiają, że dane miejsce jest atrakcyjne.

Do tego dochodzi nuta potrzeby eksploracji, poszukiwania, głęboko zakorzenionej po przodkach ciekawości wszystkiego, czego jeszcze nie doświadczyliśmy.

Kochani – jedźcie i poznawajcie!

Jednak większość posiadaczy patentu PADI, lub po prostu posiadaczy maski, rurki i płetw, nurkuje okazjonalnie. Przebywanie na rafie – gdziekolwiek się ona znajduje – będzie dla nich źródłem radości i wypełniaczem wolno snującego się, wakacyjnego czasu.

Razem z naszą agencją eventową odwiedziliśmy w ostatnich latach rafy koralowe u wybrzeży Kenii i Zanzibaru na Oceanie Indyjskim, wokół północno – wschodnich wybrzeży Borneo na Celebesie i na Karaibach.

Oczywiście były to wspaniałe egzotyczne wyprawy.

Jednak zawsze, gdy z tamtąd wracaliśmy, pojawiało się natrętne pytanie. Czy w zasadzie lepiej nie nurkowało się w bardziej różnorodnych rafach koralowych (za 1/3 tej ceny)… w Egipcie?

najpiekniejsze rafy koralowe soma event agencja eventowa05

Ten konkretny wyjazd nurkowy do Egiptu zorganizowaliśmy w sierpniu 2019 roku

najpiekniejsze rafy koralowe soma event agencja eventowa07
marsalam
najpiekniejsze rafy koralowe soma event agencja eventowa16

Że gorąco? Nieprawda!

Owszem – słońce pali, ale wiatr i niska wilgotność powietrza sprawiają, że w cieniu  jest… przyjemnie!

Nie jak w Azji, w tym samym czasie, gdzie duża wilgotność sprawia, że każdy ruch wyciska z nas litry potu jak z gąbki.

Poza tym, cóż robić w Egipcie – tylko nurkować! Jeśli taki postawimy sobie cel – tydzień w tym ostatnio mniej odwiedzanym kraju będzie po prostu cudowny.

Z Soma Event Group porzuciliśmy „stare” destynacje w Sharm El Sheikh i Hurghadzie, na rzecz Marsa Alam.

Turystyka rozwija się tam od niedawna, ludzie jeszcze mili, tłoku nie ma, a rafy PRZEPIĘKNE i niezniszczone!

Praktycznie od samego brzegu rozpoczyna się bajkowy, kolorowy spektakl, oferujący wszystko co rafa morze dać. Pełna paletę barw, fantastyczne, potężne formy koralowców, bogactwo ryb od ukochanych błazenków i wszelkich znanych i nieznanych „kolegów Nemo”. Nie zapominając o polujących skrzydlicach i barakudach, aż po groźne tylko z wyglądu rekiny rafowe.

Do tego – tuż obok – przepiękne rafy koralowe, niczym podwodne łąki, na których pasą się potężne żółwie morskie (można je obserwować w zasadzie codziennie) oraz szansa na spotkanie manatów przypominających stwory z „Gwiezdnych Wojen”!

 

Przygodę nurkową i zwiedzanie rafy koralowej możemy poprowadzić z hoteli, lub dla ambitniejszych poszukiwaczy nurkowych przygód - ze statku.

Z hoteli szczególnie polecamy – z uwagi na fantastyczną, łatwo dostępną rafę i żółwie –  te z Zatoki Abu Dabbab.

Nasza agencja eventowa najbardziej ceni sobie drugi sposób – jacht.

W ten sposób wkraczamy na ocean nowych możliwości (dosłownie i w przenośni), których istnienia większość z Państwa nawet nie podejrzewała…

Po pierwsze: przygoda. Statek staje się naszym domem. Kucharz przygotowuje smaczne posiłki, napoje bezalkoholowe serwowane są bez limitu. Mamy do dyspozycji kajuty, jednak na ogół nikt z nich nie korzysta, gdyż przebywamy i śpimy po prostu na pokładzie, pod gwiazdami!

Po drugie: najpiękniejsze i zróżnicowane, nietknięte przez człowieka rafy i bezludne wyspy o idealnie białych plażach. To pozostaje nieosiągalne dla tych na lądzie. Rafy koralowe tworzące ogromne labirynt, przepływowe jaskinie (z dostępem do światła), wraki, a do tego plaże maleńkich wysp, pokryte muszlami. Wszystko to w odległości ok 30 km od brzegów Afryki, dostępne dla nurków, ale także dla amatorów „snorkowania” po powierzchni.

Po trzecie: bonusy w postaci nocnego nurkowania, które dostarcza zupełnie nowych emocji, oraz pływania ze stadami dzikich delfinów! To niezwykłe przeżycie – wskoczyć do wody w sam środek stada delfinów i obserwować przez kilka minut ich życie „od środka”, tak długo, dopóki nie odpłyną.

I jeszcze to bezcenne poczucie nieograniczonej wolności, które daje żeglowanie!

IMG 3640
najpiekniejsze rafy koralowe soma event agencja eventowa21
IMG 3621 1
IMG 3642

…A to wszystko za pieniądze, za które nie kupicie sobie przyzwoitego urlopu w Europie! Korzystajmy, póki miejscowa turystyka utrzymuje niskie ceny. Najlepiej od maja do listopada, a nawet przez cały rok – data zależy od Ciebie. Jest bezpiecznie i przyjaźnie. Agencja eventowa Soma Event Group zaprasza!

Jeśli nie interesuje Cię nukrowanie – sprawdź nasz najnowszy artykuł na temat Birmy!

Jak zorganizować imprezę firmową lub event?
Może firmowy wypad nurkowy dla Ciebie i twoich współpracowników?
Napisz do nas, nasza agencja pomoże Ci stworzyć idealne wydarzenie!

Skontaktuj się!

Maciej Marczyński
Siedziba firmy

ul. Strachocińska 209
51-518 Wrocław

Biuro firmy
Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA
 
ul. Wystawowa 1/ p.127
51-618 Wrocław