W jaki sposób znaleźć miejsce na konferencję?

W jaki sposób znaleźć miejsce na konferencję?

Wybór odpowiedniego miejsca na konferencję jest niemal równie ważny, jak wszystkie wartości, które pragniemy na niej przekazać. Pewnie niejeden z Was szukając idealnego obiektu, rwał sobie włosy z głowy jak znaleźć przestrzeń, która jednocześnie: pomieści zakładaną liczbę osób, zapewni komfort zarówno uczestnikom biernym, jak i prelegentom, będzie spełniać odpowiednie standardy i nie będzie przy tym kosztować majątku. Jak to zrobić? Kilka wskazówek na ten temat znajdziesz w poniższym artykule

1. Przypomnij sobie konferencje, na których byłeś:

zarówno na uniwersytecie, w luksusowych hotelach, jak i w małych obiektach szkoleniowych. Które najlepiej wspominasz? Czy gdzieś brakowało kompetentnej obsługi lub nie było wystarczająco miejsca podczas przerwy kawowej? Czy do któregoś z tych miejsc chciałbyś wrócić? To tylko jedne z wielu pytań, które możesz sobie zadać, jednak skoro organizujesz konferencję, to najprawdopodobniej już kiedyś na jakiejś byłeś. Odwołując się do swoich doświadczeń, nawet jeżeli nie znajdziesz konkretnego obiektu, możesz w łatwy sposób zawężyć swoje pole poszukiwania, dzięki czemu wybranie najodpowiedniejszego obiektu stanie się łatwiejsze.

 

2. Porozmawiaj ze znajomymi z branży:

jeżeli wciąż nie umiesz określić, jakie miejsce Cię interesuje, spróbuj odwołać się do doświadczeń swoich znajomych, którzy mieli już kiedyś do czynienia z organizacją konferencji. Z pewnością udzielą Ci wskazówek, a może nawet zarekomendują konkretny obiekt.

Dobrym pomysłem jest również zapytanie znajomych o opinię nawet wtedy, kiedy już wiesz, jakiego obiektu (lub typu obiektu) szukasz. Taka osoba spojrzy na Twoją propozycję chłodniejszym okiem i zwróci uwagę na aspekty, które mogą zakłócić sprawny przebieg wydarzenia. Spojrzenie na wybór z innej perspektywy pozwoli Ci przygotować się na ewentualne trudności i przemyśleć wcześniej ich rozwiązanie.

 

3. Skorzystaj z pomocy – profesjonalnej agencji eventowej:

Nie każdy czuje się dobrze w roli organizatora konferencji. Jeżeli zatem jest to dla Ciebie jedynie przykry obowiązek, pomyśl o skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy eventowej, która zadba o całą oprawę wydarzenia. Począwszy od wyboru miejsca i opcji kateringowej, przez marketing i zaproszenia na wydarzenie aż po konferansjera i recepcję.

 

4. znajdź wymarzoną salę na Spotello:

W przypadku, w którym wiesz, że organizacja konferencji to coś, co naprawdę lubisz i dobrze się w tym czujesz, możesz skorzystać ze Spotello. Jest to nowoczesna porównywarka i wyszukiwarka obiektów szkoleniowych i konferencyjnych w całej Polsce. Dzięki tej platformie w łatwy sposób znajdziesz oferty dostosowane do Twoich preferencji. Dodatkowo, możesz porównać ceny obiektów razem z kateringiem lub bez. Tutaj możesz sprawdzić listę obiektów Spotello we Wrocławiu: link.

Podsumowując, wynajem sali konferencyjnej na organizowane przez Ciebie wydarzenie to jedna z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć jako organizator. Nie ma tutaj miejsca na eksperymenty, ponieważ zły lokal może zaważyć na odbiorze całej konferencji. W związku z tym, skorzystaj ze sprawdzonych metod, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Chciałbyś zorganizować konferencje?
Napisz do nas, nasza agencja pomoże Ci stworzyć idealny event

Porozmawiajmy o twoim pomyśle!

513 069 728

Skontaktuj się!

Maciej Marczyński
Siedziba firmy

ul. Strachocińska 209
51-518 Wrocław

Biuro firmy
Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA
 
ul. Wystawowa 1/ p.127
51-618 Wrocław