Czy warto organizować eventy firmowe?

Czy warto organizować eventy firmowe?

Eventy firmowe często kojarzą się nam z wielkimi inwestycjami dla parutysięcznego przedsiębiorstwa z gwiazdą wieczoru za parędziesiąt tysięcy złotych. Na pierwszy rzut oka może się wydawać więc, że na tego typu „przyjemności” mogą sobie pozwolić jedynie ogromne firmy, które nie wiedzą na co przeznaczać zarobione pieniądze liczone w milionach…

Traktuj eventy firmowe jak inwestycję

Eventy to nic innego jak dobra kampania marketingowa. Jak każda kampania jej celem jest „konwersja” – czyli sprawienie, że wykonywane przez nas działania doprowadzą nas do określonego celu. W przypadku eventów zazwyczaj nie jest to wcale cel sprzedaży naszego produktu.

Tego typu przedsięwzięcia wpływają na naszą firmę zarówno „wewnętrznie” – poprzez poprawę komunikacji wśród pracowników jak i „zewnętrznie” – poprzez zwiększenie świadomości o marce pośród potencjalnych klientów.

Jakie cele mogę osiągnąć dzięki organizacji tego typu wydarzeń? Poniżej znajdziecie XY rzeczy:

1. Współpraca wśród zespołu

Pierwszym celem, który może wydawać się dla wielu oczywisty jest współpraca pośród osób, które uczestniczą w evencie. Pomińmy wyjazdy integracyjne, na których grupy są szkolone ze współpracy pod okiem ekspertów poprzez wspólne wykonywanie nietypowych zadań. Współpracę budujemy przez chociażby pikniki pracownicze! Podczas codziennej rutyny w firmie rzadko kiedy zdarza się, aby wszyscy pracownicy mogli wspólnie podzielić się swoimi pasjami, porozmawiać między sobą o tematach niekoniecznie związanych z pracą. 

Twój zespół nauczy się ze sobą rozmawiać, zacznie dzielić swoje zainteresowania i pasje poza pracą, w skrajnych przypadkach może okazać się, że tego typu wydarzenie będzie pierwszą okazją, aby pracownicy z większych grup po raz pierwszy zapamiętali swoje imiona! (widzieliśmy też takie przypadki)

2. Employer branding

Przede wszystkim musimy zdawać sobię sprawę, że wyjazdy integracyjne, czy pikniki pracownicze nie sprzedadzą naszej usługi! Tego typu przedsięwzięcia mieszczą się w zakresie employer-brandingu i są działaniami długofalowymi, których efekt możemy mierzyć w perspektywie kolejnych nie dni, czy tygodni, ale miesięcy.

Czym jest wspomniany employer-branding

Jest to stosunkowo nowo wprowadzony termin (koniec lat 90′) określający działania podejmowane przez pracodawcę mające na celu stworzenie wizerunku „pracodawcy z wyboru” zarówno wśród obecnych, jak i potencjalnych pracowników.

 

Jak zorganizować event?
Napisz do nas, nasza agencja pomoże Ci stworzyć idealne wydarzenie!

Porozmawiajmy o twoim pomyśle!

513 069 728

Skontaktuj się!

Maciej Marczyński
Siedziba firmy

ul. Strachocińska 209
51-518 Wrocław

Biuro firmy
Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA
 
ul. Wystawowa 1/ p.127
51-618 Wrocław