Atrakcyjność miasta i eventy we Wrocławiu

Atrakcyjność miasta i eventy we Wrocławiu

Z całą pewnością rynek dostosowuje się do potrzeb, chociaż nie tak szybko, jak lokalni przedstawiciele branży MICE by sobie tego życzyli. Wrocław organizował w ostatnim 10-leciu kilka dużych imprez, które zaowocowały powstaniem nowych obiektów np. Stadion Miejski, lub renowacją już istniejących. Eventy we wrocławiu powoli stają się coraz bardziej zauważalne i na najwyższych poziomie. Powstają też miejsca nie związane ściśle z wydarzeniami jak Afrykarium, czy Hydropolis. Znaczącym zjawiskiem jest coraz większe zrozumienie, ze strony władz miasta, odnośnie potrzeb rynku MICE, w tym konieczności otwarcia się na nowe, niestandardowe role niektórych obiektów (także w związku z koniecznością reperowania ich budżetów). Dzięki temu, w Muzeum Narodowym nie zawsze trzeba jedynie oglądać eksponaty, w będącej obiektem UNESCO Hali Stulecia możemy zorganizować nie tylko konferencję czy koncert, ale także np. grę miejską, a w Afrykarium lub Hydropolis możemy zaproponować kolację w wyjątkowych okolicznościach.

kolacja w zoo Wrocław - eventy we Wrocławiu

Dolny Śląsk też się rozwija – dołożył ostatnio do swojej tradycyjnej oferty „pałacowej” w Kotlinach Kłodzkiej i Jeleniogórskiej, kilka nowoczesnych, pięknie położonych obiektów turystyczno – konferencyjnych, które obecnie uczą się obsługiwać eventy na naprawdę europejskim poziomie.

Jeśli dołożymy do tego wciąż rozwijającą się infrastrukturę komunikacyjną – dokończone drogi A4, S8, S5 i wciąż przedłużana S3, najnowocześniejszy w Polsce port lotniczy, pięknie wyremontowany zabytkowy Dworzec Główny – okaże się, że nie tylko jest po co przyjeżdżać na Dolny Śląsk, ale także, że można tu dotrzeć szybko i wygodnie.

Wciąż jednak brakuje dużego centrum konferencyjnego, które mogłoby służyć eventom we Wrocławiu największego kalibru. Największa dostępna przestrzeń to wciąż Hala Stulecia – obiekt już niemal 100-letni, choć z racji swej niezwykłej historii i architektury, wciąż wyjątkowy i niezwykle atrakcyjny. Pozostałe miejsca mogą pomieścić do 1500 osób i to niekoniecznie na jednej sali.

hala stulecia Wrocław - eventy we Wrocławiu

Miejsca MICE

Jako organizatorzy eventów we Wrocławiu, spotkań i konferencji, SOMA Event Group stara się polecać obiekty niezwykłe, a więc takie, które spełnią swoją rolę, ale jednocześnie dostarczą wrażeń estetycznych, dzięki swej architekturze, historii lub wyjątkowej funkcji, które przełamują monotonię tradycyjnych sal hotelowych. Mamy więc przestrzenie historyczne, adoptowalne do potrzeb konferencji i bankietów, w takich obiektach jak Hala Stulecia, Zamek Topacz, Ossolineum, Opera, Arsenał, Pawilon Czterech Kopuł czy Muzeum Narodowe. Obok nich – nowoczesne i wyjątkowe wnętrza Narodowego Forum Muzyki, Stadionu Wrocław i Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Wreszcie, niezwykłe w swej funkcji Hydropolis i Afrykarium a także postindustrialne przestrzenie Starego Browaru, Klubu Zaklęte Rewiry.

stary browar Wrocław - eventy we Wrocławiu

Oczywiście są też hotele. Z tych od dawna obecnych w tkance miejskiej, bardziej rozwiniętym serwisem służą Radisson Blue wyróżniający się dużą elastycznością kształtowania wielkości i ilości powierzchni konferencyjnych,

Mercure oraz pozostałe hotele grupy Accor. Powstają też nowe, świetnie zorganizowane obiekty z rozbudowanym zapleczem konferencyjnym jak DoubleTree by Hilton czy wreszcie nowo otwarty, 5-gwiazdkowy The Bridge Wrocław z salami otwartymi na piękne widoki Ostrowa Tumskiego, Odry i Starego Miasta. Istotną część oferty Wrocławia prezentujemy na naszej stronie internetowej: https://somaevent.com/visit-wroclaw-our-venues/ .

W regionie – również historia przeplata się z najnowszymi inwestycjami. Tradycyjnie dużą popularnością cieszy się Pałac Wojanów, mogący w tym samym czasie zapewnić serwis nawet dla kilku dużych imprez. Z pewnością wiele firm chętnie korzystać będzie także z usług nowych obiektów, takich jak nastawiony na eventy Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce czy Green Mountain w Karpaczu.

Dlaczego eventy we Wrocławiu? 

Jako firma działająca globalnie, SOMA Event Group odwiedza mnóstwo miejsc MICE, głównie w Europie i – naszym zdaniem – Wrocław posiada ogromny, choć jeszcze nie w pełni realizowany, potencjał jako miejsce organizacji spotkań. Jest dobrze skomunikowany z miastami w Polsce i Europie, posiada ciekawą i rozrastającą się bazę konferencyjną i hotelową, ale to, co go naprawdę wyróżnia to piękno i zróżnicowanie miasta i regionu, które odpowiednio wykorzystane w programach potrafią sprawić pobyt tutaj niezapomnianym. Pamiętajmy, że konferencje są merytorycznym centrum organizowanych przez nas spotkań, jednak to, co czyni te spotkania wyjątkowymi, często dzieje się poza salą konferencyjną – i tutaj rozmaitość możliwości przewyższa wiele innych, nawet tych lepiej wypromowanych miejsc.

muzeum czterech kopuł - eventy we Wrocławiu

Świetnie utrzymane zabytki światowej klasy, unikalny historyczny tygiel kulturowy, rozległe przestrzenie Starego Miasta nie ograniczone kwadratem Rynku, wspaniałe tereny zielone, rewitalizowane nabrzeża Odry i sam jej nurt dzielący się i ponownie łączący, pełen łodzi, statków, mostów, przystani, kafejek i plaż, miejsca historycznie wyjątkowe rozsiane po całym mieście, bogate zaplecze kulturalne… To wszystko daje wspaniałą bazę, która w połączeniu z dobrymi pomysłami organizatorów każde wydarzenie potrafi uczynić tu szczególnym i to niekoniecznie za duże pieniądze. A na tych z większą ilością czasu między sesjami konferencyjnymi czeka Dolny Śląsk ze swoją unikatową kolekcją zamków i pałaców, z górami i jeziorami, z największym w kraju kompleksem leśnym, winnicami, spływnymi rzekami, jaskiniami, podziemnymi fabrykami rakiet V2 z II Wojny Światowej, dawnymi kopalniami złota i uranu, pomnikami przyrody i zabytkami UNESCO… – wszystko to w odległości do 100 km od Wrocławia!

Zapraszamy do Wrocławia i na Dolny Śląsk!

Chciałbyś zorganizować eventy we Wrocławiu?
Napisz do nas, nasza agencja pomoże Ci stworzyć idealny wyjazd


Stwórz zapytanie ofertowe

Porozmawiajmy o twoim pomyśle!

513 069 728

Skontaktuj się!

Maciej Marczyński

513 069 728
soma@somaevent.com

Siedziba firmy

ul. Strachocińska 209
51-518 Wrocław

Biuro firmy
Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA ul. Wystawowa 1/ p.12751-618 Wrocław
Kliknij, jeśli wolisz wysłać e-mail z własnego klienta pocztowego!